O Nas

Sold My Soul to grupa założona 5 stycznia 2012 przez gitarzystę Smoka Smoczkiewicza znanego wcześniej z występów mi.in z brytyjskim trio Firebird i innych grupach w UK. Zespół gra muzykę zakorzenioną w tradycji bluesa lat 60-tych i rocka lat 70-tych. Słychać wyraźne wpływy Led Zeppelin, Free czy Black Sabbath ale te grupy nie są jedynymi inspiracjami. Zespół charakteryzuje surowe i energetyczne granie nasycone szczerością i przywiązaniem do tradycji rocka.

Obecny Skład Zespołu

Łukasz “Lipa” Lipowczan – Wokal
Smok Smoczkiewicz – Gitara/Chórki
Cezary Majewski – Perkusja
Yan Lee – Bas

Nasza Historia

2012-2013

W 2012 roku Zespół wydaje pierwszą Epkę i pierwsze dwa koncerty zespołu w klubach Opolszczyzny są wysprzedane. Zespól otrzymuje pierwsze pochlebne recenzje i w 2013 wygrywa festiwal ‘Ku pamięci’ im Ryśka Riedla. Muzyka grupy zostaje zaprezentowana m,in radiowej ‘Trójce’, Radio Opole, Radio ‘Revolta’, Radio ‘klasycy rocka’, Poznańskie radio ‘Afera’, radio Świdnik..etc. We Wrześniu tego roku zespól otwiera międzynarodowy festiwal Drum fest w Opolu i do końca roku dalej grywa koncerty.

2014 -2016

3 maja 2014 ukazuje się debiutancki album zespołu. Promuje ją singiel “Teraz albo nigdy”( Now or Never ) Do końca roku 2014 płyta zbiera bardzo dobre recenzje w Polsce i Hiszpanii. Polski magazyn muzyczny Gitarzysta pisze aż dwa obszerne artykuły na temat muzyki Sold my Soul na przestrzeni 7 miesięcy. Wspaniałe wyróżnienie! Dodatkowo zespół zdobywa drugie miejsce w plebiscycie magazynu bluesonline.pl w kategorii płyta roku. Zima 2015 to premiera nowego oficjalnego teledysku do piosenki “Dream of Yesterday”, natomiast w kwietniu Sold My Soul gra swoje pierwsze 8 koncertów klubowych w Hiszpanii. Rok 2016 to zmiany składu w zespole. Grupa kończy współpracę z dotychczasowym basistą Waldemarem Kołczem a osiem miesięcy później zespół rozstaje się wokalistą Łukaszem Łyczkowskim. W międzyczasie, szukając nowego frontmana grupa gra kilka koncertów z gościnnymi występami zaprzyjaźnionych wokalistów.

2017-2018

2017 rok Sold My Soul otwiera z basistą ( Yan Lee ). W marcu 2017 wydaje video singiel z nowym wokalistą. Jest nim Łukasz ” Lipa” Lipowczan który momentalnie wczuwa się w klimat zespołu. Video nosi tytuł “Ostatni Król”. Utwór dedykowany jest B.B Kingowi i Tadeuszowi Nalepie. 20 grudnia 2017 pojawia się drugi singiel zespołu w tym samym roku pt “Joy Machine” . Jest to preludium do pracy nad nowym albumem. W marcu 2018 grupa wchodzi do studia nagrań Stobno w Szczecinie w celu zarejestrowania nowego materiału na drugą płytę zespołu, którą grupa planuje wydać na koniec 2018. W kwietniu następuje zmiana na perkusji i do zespołu dochodzi Gabriel Drobot. Sezon koncertowy zespół rozpoczyna w maju w kraju i zaraz potem wyrusza na drugą w swojej historii trasę po Hiszpanii ( 11 koncertów ). Druga płyta zespołu będzie miała nazwę “Beyond the darkness” Spodziewajcie się dynamicznego grania, pasji, dzikości. Będze też slide, pot, krew i łzy…