O Nas

Sold My Soul to grupa założona 5 stycznia 2012 pzez gitarzystę Smoka Smoczkiewicza, znanego wczesniej m.in z występów z brytyjskim power trio Firebird jak i z innymi grupami w UK. Zespół gra muzykę zakorzenioną w tradycji bluesa lat 60 tych i rocka lat 70 tych. Łatwo moża usłyszeć inpiracje wieloma grupami tamtego okresu, które zespół łaczy ze sobą tworząc własne brzmienie i pod pewnymi względami dodając nową „nutę” temu gatunkowi.

Obecny Skład Zespołu

Łukasz ‚Lipa’ Lipowczan – śpiew
Smok Smoczkiewicz – gitara
Krzysztof ‚Flipper’ Krupa – perkusja
Michał Lewicki – bas

Nasza Historia

2012-2013

W 2012 roku Zespół wydaje pierwszą Epkę i pierwsze dwa koncerty zespołu w klubach Opolszczyzny są wysprzedane. Zespól otrzymuje pierwsze pochlebne recenzje i w 2013 wygrywa festiwal ‚Ku pamięci’ im Ryśka Riedla. Muzyka grupy zostaje zaprezentowana m,in radiowej ‚Trójce’, Radio Opole, Radio ‚Revolta’, Radio ‚klasycy rocka’, Poznańskie radio ‚Afera’, radio Świdnik..etc. We Wrześniu tego roku zespól otwiera międzynarodowy festiwal Drum fest w Opolu i do końca roku dalej grywa koncerty.

2014 -2016

3 maja 2014 ukazuje się debiutancki album zespołu. Promuje ją singiel „Teraz albo nigdy”( Now or Never ) Do końca roku 2014 płyta zbiera bardzo dobre recenzje w Polsce i Hiszpanii. Polski magazyn muzyczny Gitarzysta pisze aż dwa obszerne artykuły na temat muzyki Sold my Soul na przestrzeni 7 miesięcy. Wspaniałe wyróżnienie! Dodatkowo zespół zdobywa drugie miejsce w plebiscycie magazynu bluesonline.pl w kategorii płyta roku. Zima 2015 to premiera nowego oficjalnego teledysku do piosenki „Dream of Yesterday”, natomiast w kwietniu Sold My Soul gra swoje pierwsze 8 koncertów klubowych w Hiszpanii. Rok 2016 to zmiany składu w zespole. Grupa kończy współpracę z dotychczasowym basistą Waldemarem Kołczem a osiem miesięcy później zespół rozstaje się wokalistą Łukaszem Łyczkowskim. W międzyczasie, szukając nowego frontmana grupa gra kilka koncertów z gościnnymi występami zaprzyjaźnionych wokalistów.

2017-2020

W marcu 2017 wydaje video singiel z nowym wokalistą. Jest nim Łukasz „Lipa” Lipowczan.Video nosi tytuł „Ostatni Król”. Utwór dedykowany jest B.B Kingowi i Tadeuszowi Nalepie. 20 grudnia 2017 pojawia się drugi singiel zespołu w tym samym roku pt „Joy Machine” . Jest to preludium do pracy nad nowym albumem. W marcu 2018 grupa wchodzi do studia nagrań Stobno w Szczecinie w celu zarejestrowania nowego materiału na drugą płytę zespołu. Sezon koncertowy w kraju zespół rozpoczął w maju i zaraz potem wyruszył na drugą w swojej historii trasę po Hiszpanii. Druga płyta zespołu pt „Beyond the darkness” ukazuje się 8 marca 2019 poprzedzona premierą singla „Hoppy Queen” oraz miesiąc po niej kolejnym Video „Forest Woman” . W kwietniu płyta zostaje uznana płytą tygodnia w Radio Rzeszów a kilka tygodni później w Radio Lublin oraz jest prezentowana w innych stacjach radiowych łącznie z Radiową „Trójką” . W lipcu kwartet zdobywa wyróżnienie na festiwalu Blues nad Bobrem a potem od sierpnia ruszyła na pierwszą część trasy koncertowej promującej album która potrwa do 8 grudnia gdzie na łącznie na 24 koncertach klubowych grupa zaprezentuje materiał z nowej płyty. Obecnie trwają prace nad planami na 2020 rok.